Golden Retriever - Popularna Rasa Psów Wodnych i Aportujących

Golden Retriever - wyżłowata rasa psów stworzonych dla rodzin

Golden Retriever to sama psów bardzo inteligentnych i przyjaznych. Zwierzęta te doskonale nadają się dla rodzin z małymi dziećmi - są miłe i oddane. Ze względu na swoją posturę jednak lepiej sprawdzają się w domach, gdzie mają obszar wokół niego do wybiegania się. Chcesz wiedzieć więcej na temat tej rasy? Sprawdź najważniejsze informacje.

Golden Retriever - wyżłowata rasa psów stworzonych dla rodzin

Golden retriever - hodowla

Golden retriever - tej rasy nie trzeba nikomu przedstawiać. Golden retriever jest jednym z najbardziej rozpoznawanych psów. Nie ma co się dziwić - wszystko przez ich niespotykany entuzjazm oraz przywiązanie. Dorosły samiec mierzy do 60 cm, podczas gdy samica maksymalnie osiąga 56 cm. 28 kg to minimalna waga dorosłego osobnika, a 32 kg to maksimum, jakie powinien osiągnąć Golden retriever.

Szczeniak z hodowli, w której większą uwagę zwraca się na wielkość aniżeli jakość miotu może nie zachowywać się tak cicho i spokojnie. Aby upewnić się, że szczeniak pochodzi z dobrych warunków powinieneś rozglądać się wśród zarejestrowanych w FCI hodowli Golden retriever. Cena szczeniaka waha się między 2500-3500 złotych, choć jest to głównie uzależnione od pochodzenia, wieku i płci.

Golden retriever - umaszczenie

Choć czasem można spotkać się z taką nazwą jak Golden retriever czarny nie ma ona absolutnie sensu. Czarni kuzyni tej razy to Flat coated retriever, który swoim usposobieniem nie różni się dużo od Golden retrievera - jednak prezentuje się inaczej. Jak wskazuje samo słowo golden - szata tej rasy jest dopuszczalna jedynie w odcieniach żółci. Zarówno Golden retriever biały, jak i jego ciemnozłoty odpowiednik mieszczą się jednak w tonacji żółci. Choć ta rasa posiada półdługą sierść, to dzięki jej gęstości oraz jedwabistości pies ten doskonale czuje się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych lub wodzie.

Golden retriever - usposobienie

Psy rasy Golden retriever są nie tylko czułe i oddane, ale także niezwykle przyjazne. Ich psoty mają rozbawić oraz skupić na sobie uwagę. Idealny towarzysz zabaw sprawdzi się doskonale w domach z dziećmi. Jeśli jednak odpowiednio zaspokoisz jego potrzeby Golden retriever w domu będzie zachowywał się raczej spokojnie. Ogromny wpływ na jego charakter ma jednak hodowla, z której pochodzi psiak. Mały Golden retriever chłonie schematy zachowań jak gąbka, warto jest więc upewnić się, że pies pochodzi z hodowli, w której panowały odpowiednie zasady.

Jaka smycz dla Golden retriever będzie najlepsza?

Choć dużo zależy od temperamentu Twojego psa, to smycz dla Golden retriever powinna być mocna i wytrzymała, by poskromić często zbytni entuzjazm Twojego pupila. Każda z nich sprawdzi się najlepiej w różnych warunkach. W miejskim zgiełku swoją wytrzymałością i możliwością zmiany długości zachwyci Cię smycz przepinana a w parkach gdzie swobody jest więcej możesz pozwolić sobie na smycz automatyczną!