Buldog Francuski - Charakterystyczna Rasa Psów Molosowatych

Buldog Francuski - Charakterystyczna Rasa Psów Molosowatych

Buldog francuski to bardzo inteligentna rasa psów, które są stworzone do towarzystwa. Mimo tego, co sądzą niektórzy są to zwierzęta bardzo aktywne i lubiące zabawę - potrzebują jedynie zachęty. Chcesz wiedzieć coś więcej na temat tej rasy, zanim się na nią zdecydujesz? Sprawdź najważniejsze informacje.

Buldog Francuski - Charakterystyczna Rasa Psów Molosowatych

Buldog francuski - hodowla

Małe, lubiące zabawę i cierpliwe dla dzieci psy jak Buldog francuski sprawdzają się świetnie w roli przyjaciela rodziny. Zazwyczaj żyją od 9 do 11 lat. Szybko przywiązujący się do właściciela Buldog francuski, a szczeniak w szczególności bardzo źle znosi samotność - potrzebuje uwagi oraz troski. Cena zwierzaka uzależniona jest głównie od renomy hodowli, z której pochodzi Buldog francuski - cena psa z rodowodem może sięgnąć nawet 4000 złotych.

Buldog francuski - waga, wielkość i umaszczenie

Buldog francuski miniaturka - bo tak też często są nazywane te zwierzęta - osiąga maksymalnie 35 cm wysokości. Samice jak zwykle w przypadku psów są nieco mniejsze i osiągają do 32 cm. Różnica w wadze nie jest natomiast tak duża. Zarówno psy, jak i suczki ważą pomiędzy 8 a 13 kg. Choć w tej rasie dopuszczalne są wszelkie odcienie maści, to najbardziej popularnym umaszczeniem cieszy się Buldog francuski niebieski.

Jeśli chcesz kupić tego psa pamiętaj jak chorowity potrafi być Buldog francuski. Wady wynikające z dziedziczenia chorób genetycznych są często nieuleczalne bądź pochłaniają ogromne pokłady gotówki. Buldog francuski i choroby, na które cierpi to jednak nieodłączna część tej rasy. Cierpią między innymi na rozszczep podniebienia, różnego rodzaju problemy z kręgosłupem czy zaburzenia oddechowe.

Buldog francuski - usposobienie

Buldog francuski to pies niesamowicie przywiązany do swojego właściciela. Wymaga ciągłego bliskiego kontaktu z opiekunem oraz wszelkiego rodzaju zabaw. Inteligentny psiak bez odpowiedniej stymulacji szybko potrafi się jednak znudzić. Choć zdarzają się osobniki agresywne, to zazwyczaj ta agresja objawia się ze stosunku do innych psów. Na co dzień spokojny doskonale dogaduje się zarówno z dziećmi, jak i osobami starszymi. Niewielka potrzeba aktywności fizycznej sprawia, że będzie on się czuł dobrze nawet w ciasnych mieszkaniach.

Jaka smycz dla Buldoga francuskiego będzie najlepsza?

Wychodząc na spacer pamiętaj, że o ile Buldog francuski jest przyjazny dla większości ludzi, to nie dogaduje się tak dobrze z innymi psami. By żyły w zgodzie, zalecane jest wspólne dorastanie, jednak idąc na spacer spotkasz na pewno inne osobniki. Aby uniknąć nieprzyjemnych incydentów, dobierz taką smycz dla Buldoga francuskiego, która zapewni mu swobodę ruchów, jednocześnie dając Ci odpowiednią kontrolę nad pupilem. Idealnie do tego zadania nada się smycz automatyczna, która dzięki zastosowaniu specjalnych mechanizmów poskromi zarówno zbytni entuzjazm, jak i niepotrzebną agresję psiaka.