Labrador Retriever - Niezwykła Rasa Psów Aportujących i Wodnych

Labrador Retriever - wyjątkowo towarzyska rasa psów

Labrador Retriever to sporych rozmiarów zwierzę o łagodnym usposobieniu, pomimo dość dużego temperamentu. Jest to rasa psów stworzona dla rodzin - bardzo oddana i wierna wszystkim jej członkom. Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tych zwierząt? Sprawdź najważniejsze informacje.

Labrador Retriever - wyjątkowo towarzyska rasa psów

Labrador - hodowla

Pomimo tego, że Labrador retriever jest dość popularnym psem, to nie każdy może sobie na niego pozwolić. Choć cena najczęściej zależy od pochodzenia poszczególnego psa, to Labrador szczeniak z zarejestrowanej hodowli kosztuje około 3000 złotych. Jeśli mowa jednak o pierwszych szczeniętach z miotu, a w szczególności tych pochodzących od odznaczonych psów Labrador, cena może sięgać nawet 10 000 złotych

Labrador - waga, wielkość i umaszczenie

Wysokością Labrador retriever nie odbiega znacząco od rasy border Collie i osiąga maksymalnie 58 cm. Waga męskiego osobnika może dobiegać nawet do 40 kg, podczas gdy samicy 35 kg. Sierść labradora jest gęsta, krótka i delikatnie szorstka, co sprawia, że jest on chroniony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Warto wspomnieć, że umaszczenie jest zawsze jednobarwne. Najczęściej spotykaną odmianą tych psów jest Labrador czarny, bądź też Labrador biszkoptowy. Choć mniej spotykaną to równie piękną barwą jest natomiast Labrador czekoladowy.

Labrador - charakter i usposobienie psa

Jest to rasa wyjątkowo łagodna i przyjazna. Z łatwością nawiązuje bliższe relacje z każdym, kto okaże mu dość uwagi. Łasy na czułości oraz zawsze chętny na zabawę idealnie sprawdza się w zabawie z dziećmi. Weź jednak pod uwagę, że pies Labrador często nie zdaje sobie sprawy z własnej siły i może być zbyt energiczny w otoczeniu maluchów. Aktywne usposobienie sprawia, że potrzebuje on dużo ruchu i nie nadaje się raczej na towarzysza osoby prowadzącej siedzący tryb życia. Z natury przyjazny Labrador z chęcią i radością powita w swoim domu innego psa lub kota, nie robiąc najmniejszych awantur pod warunkiem, że będzie on miał czas na przystosowanie się do nowych lokatorów.

Jaka smycz dla Labradora będzie najlepsza?

Ze względu na usposobienie oraz wielkość, zalecana jest mocna i wytrzymała smycz dla Labradora. Dobrze mogą się tu sprawdzić smycze przepinane, których długość łatwo się reguluje, jednocześnie odpowiednio hamując zbytni entuzjazm rasy Labrador. Szczeniaki tej rasy muszę nauczyć się odpowiednich zasad i trzymania się blisko swojego opiekuna, aby w późniejszych latach swojego życia nie powodować problemów. W pierwszych miesiącach życia labradora zalecana jest zatem klasyczna smycz o krótkim zasięgu.